Chyby pri vyberaní zariadenia do reštaurácie

21. 2. 2017

Aj vy ste už určite boli v takej reštaurácii, kaviarni, v bare alebo hoteli, kde to síce krásne voňalo od podávaných jedál a nápojov, personál bol ústretový a pracoval vysoko profesionálne, avšak chuť zotrvať vo vás zmarilo nevhodne zvolené zariadenie prevádzky. Ako sa týmto chybám vyhnete aj vy? Tu je pár tipov.

Nesprávny výber stoličiek

Do reštaurácií a podobných zariadení chodíme najčastejšie preto, aby sme sa nielen najedli a osviežili nápojom, ale si i trocha oddýchli. Či už je to v rámci obednej prestávky, alebo po náročnom dni v práci, to, čo hľadáme, je práve podnik, kde sa vieme pohodlne uvelebiť a vychutnať si občerstvenie. Túto idylickú predstavu však veľmi ľahko narušia nevhodne zvolené reštauračné stoličky. Nikto nechce sedieť na tvrdom a nepohodlnom sedadle a opierať sa o príliš nízku opierku, ktorá navyše príšerne tlačí chrbát. Komfort svojim zákazníkom zabezpečíte kvalitnými čalúnenými stoličkami, reštauračnými boxami alebo kreslami, v ktorých sa aspoň chvíľu budú cítiť ako doma (alebo aj lepšie ). Problém však nemusí nastať iba v tvrdosti reštauračných stoličiek. Niekedy ich napríklad pre ich väčšie rozmery nedokážeme zasunúť pod stôl, resp. sa nedajú zasunúť dve stoličky naraz. Dávajte si teda pozor a pri zariaďovaní reštaurácie určite nepremýšľajte o nábytku jednotlivo, ale vnímajte ho ako celok. Čo je stolička bez stola a naopak? Je maximálne nepríjemné sedieť meter od stola len preto, že si pod neho nevieme zasunúť stoličku.

Nevhodná výška stolov

Niekedy sa nám páči veľa vecí naraz, a keďže máme problém rozhodnúť sa len pre jeden variant, začneme nevhodne kombinovať. A tak sa mnohokrát stáva, že sa pri vysokom stole ocitne nízke reštauračné kreslo, ktoré je síce parádne pohodlné a jeden by si v ňom možno aj pospal, avšak absolútne výškovo neladí s výškou a charakterom stola. Zákazník sa potom buď do taniera príliš nakláňa, alebo sa naopak snaží sedieť čo najviac vystretý, aby dovidel na to, čo si objednal.

Barové stoličky len pre štíhlych

Myslite aj na korpulentnejších ľudí a zadovážte si do reštaurácie také barové stoličky, na ktorých sa bude pohodlne sedieť obom typom postáv. Nikomu by nebolo príjemné každú chvíľu stresovať, či zo stoličky pre jej malé rozmery nespadne. A v prípade, že zákazník vypije aj čosi navyše, veľkosť sedadla barovej stoličky ho ešte viac zaistí. Čo mu však dodá istotu, keď sa po dlhej noci postaví na nohy, si netrúfame tipnúť...

Vešiaky len pre kabáty s pútkami

Je skvelé, ak ste sa rozhodli zaobstarať do vašej reštaurácie aj vešiaky na kabáty. Nikomu sa predsa nepáči vešať si kabát na svoju vlastnú alebo vedľajšiu voľnú stoličku – často sa pováľa po zemi alebo ho niekto od vedľajšieho stola prikvačí svojou stoličkou. Vešiaky sú veľmi dôležitou súčasťou reštauračného zariadenia, ale myslite aj na to, že nie každý hosť má na svojom kabáte pútko. Usilujte sa preto vyberať také typy vešiakov, ktoré sú univerzálne aj v tomto smere. Možnosť zavesiť si na vešiak mokrý dáždnik je takisto vítaná, inak by sa vám v nepriaznivom počasí povaľovali dáždniky s kalužami vody kade-tade, a to môže byť nebezpečné nielen pre hostí, ale aj pre personál, ktorý roznáša horúce jedlá aj nápoje.