Štyri rady, ako vyberať nábytok na raut, svadbu či konferenciu

10. 8. 2018

Zostaviť zasadací poriadok na konferenciu či svadbu je zodpovedná úloha, ktorá si vyžaduje dlhodobé plánovanie a dôslednú kontrolu. Čo vám však môže výrazne uľahčiť prácu, je výber vhodného nábytku. Banketové stoly a stoličky špeciálne určené na tieto príležitosti by mali spĺňať tri základné vlastnosti – mali by byť odolné, stohovateľné a malo by sa s nimi dať jednoducho manipulovať. Vďaka tomu ušetríte čas pri organizácii aj upratovaní a nebudete ani potrebovať veľký úložný priestor po skončení eventu. Viete, na čo by ste sa ešte mali sústrediť pri výbere banketového nábytku?

1. Sklápacie, ale pevné 

Banketové stoly sú najčastejšie dostupné v sklápacej verzii. Sú prispôsobené na nepravidelné využívanie, jednoduché premiestňovanie a skladovanie na čo najmenšom priestore. Zároveň však pri kúpe dbajte na pevnosť a stabilitu konštrukcie. Banketový stôl musí vydržať záťaž bohato prestretého stola – nielen jedla, nápojov, ale aj prípadných opierajúcich sa unavených či roztancovaných hostí. Z materiálového prevedenia najčastejšie dominuje kombinácia kovových nôh – tie zabezpečia spomínanú stabilitu – a vrchnej dosky s laminodekorom, ktorá sa prekrýva textíliami.

2. Okrúhle či hranaté?

Okrúhle modely banketových stolov sú obľúbenejšie v kombinácii so sedením, hranaté stoly zase na rauty či konferencie. Kruhové stoly sú praktickým riešením napríklad na svadby. Postupne sa už upúšťa od klasického „stredoeurópskeho“, tzv. ženevského typu svadobného zasadacieho poriadku, pri ktorom hostia sedia po obvode pospájaných stolov. Svadobné agentúry a aj samotní mladomanželia čoraz častejšie preferujú banketové sedenie. Sedenie pri okrúhlych stoloch v skupinkách po šiestich, ôsmich či dvanástich hosťoch je mimoriadne praktické a s vhodne zvolenou výzdobou aj výborne vyzerá.

3. Ideálne stoličky na konferenciu či svadbu

Banketové stoličky na svadbách či konferenciách dostávajú poriadne do tela. Okrem častého premiestňovania ich životnosť môže ohroziť opotrebovanie poťahu v dôsledku znečistenia jedlom či nápojmi. To môžete oddialiť výberom odolného poťahu, ktorý odpudzuje nečistoty a jednoducho sa čistí. Praktickým doplnkom sú tiež poťahy na stoličky, často využívané na svadbách, ktoré dodajú eventu slávnostný charakter a samotný nábytok chránia.

4. Nepodceňujte dizajn

Konštrukcia banketovej stoličky by mala byť ľahká, no pevná a umožňujúca stoličky po evente jednoducho premiestniť a poukladať na seba – teda stohovateľná. Dôležitým atribútom je však aj dizajn. Pri spoločenských udalostiach záleží na reprezentatívnom vzhľade celého priestoru a na prvý pohľad nekvalitný alebo opotrebovaný nábytok môže všetko rýchlo pokaziť. A v tom prípade vás nezachráni ani štýlová výzdoba.

 

Hľadáte banketový nábytok alebo chcete pomôcť pri jeho výbere? Pozrite si našu ponuku banketového nábytku.